Kedy:
19. september 2019 @ 17:30 – 22:00
2019-09-19T17:30:00+02:00
2019-09-19T22:00:00+02:00
Kde:
Renesančný vinohradnícky dom
Horné predmestie 12
Svätý Jur (dopravu zabezpečíme)
Vstupné / Štartovné:
49 €
Vínne tajomstvá v Svätom Jure @ Renesančný vinohradnícky dom

Pripravili sme pre teba zážitok, aký tu ešte nebol! Zoznám sa v malebnom prostredí Svätého Júra pri skvelej ochutnávke vín od rodiny Bažalíkovcov.

Čo zažiješ?

Čaká ťa autentická prechádzka s vinárom historickým centrom Svätého Jura do vinice s výhľadom na mestečko. Ochutnávka začína priamo vo vinohrade, kde sa hrozno rodí. Pri sprevádzaní predstavujeme miesto, históriu, vinohradnícku tradíciu a tvoríme pre hostí priestor na neformálnu diskusiu o veciach, čo vás pri víne zaujmú. Pokračujeme prehliadkou technológie výroby vína a “barrel tasting” v historických pivníc Renesančného domu.

Čo je v cene?

  • prechádzka s vinárom Michalom Bažalíkom a prednáška o víne
  • ochutnávka 7 vzoriek vín
  • studený záhryz z lokálnych produktov
  • posedenie a neformálne zoznamovanie v Renesančnom dome
  • doprava Bratislava – Svätý Júr a späť

Dátum: 19. september 2019 (štvrtok)

Čas: odchod minibusom z Bratislavy o 17:30 (miesto stretnutia a odchodu upresníme neskôr), odchod zo Svätého Júra do Bratislavy 21:30.

Veková kategória: 30 – 40 rokov

O malom mladom vinárstve Michala Bažalíka:

„Vinárstvo je pre mňa spojenie remesla, kultúry, tradície a lásky k zemi. Staré pusté vinohrady, nad Svätým Jurom, som prevzal pred pár rokmi po družstve, a lásku k zemi som pravdepodobne prevzal po svojich predkoch. Myslím si, že k životu toho netreba veľa. Chcem žiť z toho, čo mi táto zem dáva. Fascinuje ma tvoriť, tvoriť niečo z ničoho, úplne od základu. Žiť na mieste, kde sa to všetko rodí, byť súčasťou celého procesu. S pokorou vypestovať hrozno, bez chémie a šetrne k sebe aj okoliu. S radosťou z neho vyrobiť dobré víno a s láskou si ho vychutnať s najbližšími. Myslím si, že tak by to malo byť…“

V prípade záujmu odporúčame zakúpiť si lístok na túto zoznamovaciu ochutnávku čo najskôr, počet miest je limitovaný.