O láske, vzťahoch a matchmakingu s Petrou

O láske, vzťahoch a matchmakingu

Láska. Láska ako ingrediencia do života, ktorú potrebujeme, hľadáme, po ktorej túžime, ak ju nemáme, a ktorú si častokrát vážime oveľa viac v momentoch, keď ju strácame. Láska ako silná energia a emócia, bez ktorej si mnohí z nás nevieme život predstaviť. Na to, ako vníma lásku a vzťahy sme sa spýtali našej Petry, ktorá rozbehla v Bratislave speed-dating pred 12 rokmi.

Zoznamovacie akcie a speed-dating robíš už 12 rokov, ako si sa k tomu dostala?

Na vysokej škole sme so spolužiakom rozmýšlali nad nejakým biznisom. A tuším vtedy išiel akurát niekde film Hitch (je v ňom randenie naživo), tak sme dostali nápad niečo podobné založiť aj na Slovensku. Vtedy bolo pre nás dôležité, že vstupná investícia nebude vysoká a organizovanie speed-datingu túto požiadavku spĺňalo.

Prečo myslíš, že sa na takéto rýchle rande oplatí prísť? Je tam reálna šanca nájsť si partnera? Nechodia tam len zúfalí ľudia, ktorí sú dlhodobo nezadaní?

Ja osobne mám rada aktivity, ktoré sú efektívne, príjemné, zábavné a vedia mi priniesť niečo do života v rôznych oblastiach. Myslím si, že to presne speed-dating alebo iná Hello love zoznamovacia akcia prináša. Respektíve, na tieto aspekty sa snažíme myslieť. Efektívne preto, pretože stretnete ľudí naživo, hneď sa s nimi máte možnosť porozprávať a keď to klikne, môžete sa hneď aj stretnúť. Už len 15 minút kontaktu s osobou naživo je podľa mňa v preklade tak 2 týždne písania si a to len za tých okolností, že obe strany sú úprimné. Stretnutia organizujeme v príjemných podnikoch, v nie veľkých skupinách, čiže tak do cca 30 ľudí. A ja sa skoro vždy zabavím, keď event organizujem a myslím, že aj veľa klientov 🙂 Odkedy speed-dating organizujem, tak sa vďaka nemu uskutočnilo nespočetne veľa stretnutí, vzťahov a tiež dosť rodín. Koho by bavilo robiť niečo, čo nefunguje? Mňa určite nie 🙂

No a skúšam si predstaviť, čo znamená zúfalý človek. V prvom rade by som povedala, že byť dlhodobo nezadaný rozhodne neznamená byť zúfalý. Zúfalosť sa môže ukázať aj v púšťaní sa z jedného vzťahu do druhého. Určite som stretla na speed-datingu aj ľudí, ktorí by sa mali sústrediť na sebarozvoj a povedzme aj to, čo nazývame zúfalosť. Väčšinou ale takýto ľudia nemajú odvahu vôbec prísť. A ak aj prídu, celkom to z nich srší a preto nemajú veľkú úspešnosť, čo ich už nepriamo núti sústrediť sa na inú formu práce na sebe. Keď ste v skupine dojem sa tvorí z väčšiny skupiny a ja mám pocit, že tá väčšina ľudí má sebavedomie a hodnoty na správnom mieste.

Je randenie niečo, čo sa dá natrénovať? Ako osloviť a zaujať toho pravého v dnešnom uponáhľanom svete plnom zoznamovacích online aplikácií?

Určite. Veľmi veľa vecí sa dá natrénovať. Tiež si myslím, že prácou na sebe vieme odstrániť bloky, ktoré nám bránili byť v niečom úspešný. A samozrejme niekto vďaka životným situáciam a iným predispozíciam môže mať talent napríklad aj na randenie. Ale netreba byť šéfkuchárom, aby si človek vedel dobre navariť 🙂 Zdá sa, aj momentálnou situáciou, že pre nás ľudí je lepšie žiť o niečo pomalšie. Pomaly si vieme niektoré veci viac užiť a pochopiť významy, ktoré sa nám v rýchlosti strácajú.

Už len pri stretnutí naživo je toľko rôznych aspektov, ktoré môžete vnímať. Pocit z prítomnosti toho druhého, ako rozpráva, ako artikuluje, ako sa chová v spoločnosti. Byť sám sebou je určite dobrý recept na zaujatie. A to slovo sebou je dôležité, pretože vo veľa z nás sa ukrýva oveľa zdravšie, radostnejšie a láskyplnejšie sebou akým sme teraz. A preto často, keď sa pýtame ako zaujať a máme pocit, že to zaujatie nám nejako nefunguje, je čas sa pozrieť do nášho vnútra.

Single ľudí pri tejto práci stretávaš pomerne často a pravidelne. Vedela by si nám príblížiť, aké sú podľa teba najčastejšie dôvody, prečo si nevedia nikoho nájsť? Akú úlohu v tom všetkom hrá strach? Ľudia majú rôzne strachy, strach z odmietnutia, samoty, nevery, strach z toho, že nikdy nenájdem toho pravého. Čo by si im poradila?

Prísť na speed-dating chce určitú odvahu. Takže aj keď je strach prítomný, už má človek v sebe aj vôľu tento strach prekonať. Je veľmi dôležité, aby za hľadaním partnera nebol strach, ale láska. Keď sa zbavíte strachu nie je to až také uspokojujúce ako nájsť lásku. Strach je často iba individuálna záležitosť, ktorá nám bráni žiť život naplno. Pociťujeme ho na základe zážitkov a presvedčení, ktoré sme nadobudli alebo zdedili. Ak takéto pocity máte, určite je dobré skúmať odkiaľ prichádzajú. Tento proces nám môže pomôcť pochopiť naše strachy a aj sa ich zbaviť. Tiež odporúčam prejsť si svoje strachy so psychológom, ktorý sa zameriava na vzťahy. Napríklad ako psychologičky, s ktorými my spolupracujeme. Najmä ak máte pocit, že sa točíte stále v tom istom kruhu.

Existuje vôbec niečo také ako ideálny partner? Nie sú to práve naše predstavy o vysnívanom mužovi/žene, ktoré nás v konečnom dôsledku limitujú pri hľadaní toho pravého?

Ideálny partner je ten, s ktorým sme v tomto okamihu. Ak sa nám vzťah rozpadne, vzniká priestor pre nového ideálneho partnera. Alebo pre určité uzdravenie, ktoré nás môže doviesť aj späť k pôvodnému partnerovi. Ideálny partner nie je jeden človek a zároveň to môže byť jeden človek. Nie všetky cesty vedú tým istým smerom. Ideálny partner by nemal byť ideálny preto, že si vysnívame určité vlastnosti a vzhľad a potom čakáme, že sa nám niekto do toho napasuje. Áno, to je limitujúce. Povedzme, že ideálny bude náš najbližší dlhodobejší vzťah. A aby sme sa cítili tak ako si želáme, môžeme na tom začať pracovať aj sami už teraz.

Za posledné roky sa dostáva stále viac do popredia aj tzv. Matchmaking. O čo vlastne ide?

Matchmaking je hľadanie partnera na mieru podľa klientových požiadaviek. Čiže ten, kto partnera hľadá má určitú databázu ľudí, z ktorej vie vybrať vyhovujúce zhody na rande. Problém s matchmakingom, čo som počula od klientov je, že buď databáza nie je dostatočná a preto nemôžete ísť na rande s niekým vyhovujúcim, alebo je cena príliš vysoká na to, že sa v postate jedná o sprostredkovanie rande na mieru. V Hello love sa snažíme zmeniť tieto slabšie články hneď od začiatku. Tým, že organizujeme zoznamovacie akcie, máme prístup k veľa potencionálnym zhodám. Zároveň sme hneď od začiatku úprimní a keď proste momentálne zhodu pre vás mať nebudeme, hneď vám to povieme.

Predstav si, že prídem za tebou ako potenciálny záujemca o túto službu. Ako to vlastne celé prebieha? Čo môžem očakávať ? Nájdeš pre mňa toho pravého?

Náš matchmaking je rozvojový a spája v sebe prácu na sebe, ktorá predchádza matchmakingu. Samozrejme aj tento rozvojový program je na mieru a nie všetci potrebujeme to isté. Prebieha to tak, že po odoslaní formulára na našej stránke, sa s tebou spojíme a nájdeme spoločne balíček služieb, ktorý by ti vyhovoval. Očakávať môžeš hneď od začiatku otvorenú a uprímnú komunikáciu, kedy ti povieme, čo pre teba môžeme urobiť a čo nie. Rozvojová časť je dostupná pre celé Slovensko, ale zoznamovacia časť pre vzdialenejšie oblasti od hlavného mesta - kde máme väčšinu našich klientov -  trochu potrvá, kým si vybudujeme databázu.

No dobre, ale ako viem, že už som na vzťah pripravená?

Tým, že ho máš a že sa v ňom cítiš dobre a spokojne 🙂 A myslím, že môžu byť aj iné dôvody prečo vzťah nemáme. Možno aj preto, že je pre nás hodnotnejšia momentálna životná skúsenosť ako single osoby.

Veríš v lásku na celý život? 

Jasné, že verím. Nie pre každého začne v 25tich a nie pre každého trvá s jednou osobou, pretože život od nás chce rozvoj duše a ten má mnoho podôb. Keď viem lásku dávať znamená, že je vo mne a to je naozaj láska na celý život 🙂

 

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.

logo_white_500_compr

Copyright 2019 Hello love ©  Všetky práva vyhradené

EnglishSlovak