Akého muža hľadá sebavedomá žena?

Akého muža hľadá sebavedomá žena?

Na zoznamovacích akciách stretávam rôzne typy ľudí a aj keď nerada zovšeobecňujem, jedna väčšia skupinka by sa dala opísať. Sú to slečny a dámy, ktoré si v podstate všetko dôležité vedia v živote zabezpečiť samy. Všetko až na romantický vzťah, ktorý by im vyplnil posledné chýbajúce miesto v živote. Pretože povedzme si úprimne, keď všetko ostatné viete samy, partnerstvo by malo priniesť novú dimenziu do vášho života. A nie len na fyzickej úrovni, ale aj na tej duševnej, ktorú si predchádzajúce generácie nie vždy mohli dovoliť.

Žena, ktorá pozná svoju hodnotu a nie len tú v spoločnosti, ale aj tú duševnú vo forme sebalásky a sebapoznania by rada spoznala muža, ktorý jej môže vo všetkých týchto oblastiach porozumieť.

A to určite platí aj o mužoch. Zdá sa mi však, že všeobecné povedomie spoločnosti nám hovorí, že muž nemá až také vysoké očakávania od partnerky ako žena. Raz som videla na Facebooku taký akože vtipný príspevok o tom, čo všetko dnes od muža vyžaduje žena. Tu bolo vypísaných tak 20 až 30 požiadaviek. A potom, čo všetko žiada muž od ženy a požiadaviek bolo tuším 5. Úprimne si myslím, že takéto postoje dehonestujú kvality mužov, ich citlivosť a očakávanie od života. Zároveň si myslím, že ak by ste kvality svojej partnerky vedeli opísať piatimi slovami, môže byť pre vás paradoxne ťažké si partnerku nájsť. A zároveň prehnane veľa požiadaviek skôr tvorí bariéru ako cestu ku vzťahu. 

Držte sa svojich hodnôt a to ako sa budú realizovať už nechajte na život.

Minule som tiež čítala o evolúcii a ako je to fenomén vývinu všetkých foriem na tejto planéte. Odkiaľ plynie je asi na dlhšiu debatu. Chcela som ale povedať, že je nám priprodzené sa vyvíjať a na sebe pracovať. Žena (a samozrejme aj muž), ktorá využíva možnosti tejto doby a rozvíja sa nielen pracovne, ale aj duchovne, sebapoznaním, cestovaním a objavovaním, sa len ťažšie uspokojí s partnerom, ktorý tieto privilégia dnešného sveta z nejakého dôvodu nevyužíva. Možno si poviete, veď je toľko dôvodov prečo som ešte necestoval. Alebo prečo som ešte vlastne ani poriadny vzťah nemal, prečo som stretol iba ženy, ktoré vzťah nechceli? Dôvodov býva veľa a príčin menej.  Ja som sa zatiaľ dostala k trom príčinám, prečo môže človek odmietnuť sebarozvoj: strach, ohrozená identita a ego, a neschopnosť nahliadať na veci do hĺbky. 

Veci sa dajú zmeniť a aj ľudia sa dajú zmeniť tiež. Chce to len trošku pokory, otvorené srdce a chuť stať sa plnohodnotejším človekom. Zmena je prirodzená a nevyhnutná na našej ceste evolúciou za krajšími, dôvernejšími a naplňujúcejšími vzťahmi.

Odpoveď na názov tohto článku vôbec nie je zložitá. Žena, ktorá robí to čo ju baví, rozvíja sa a čaká na vzťah, hľadá muža, ktorý je na tom tak isto.

 

Najbližšie udalosti

Žiadne pripravované podujatia.

logo_white_500_compr

Copyright 2019 Hello love ©  Všetky práva vyhradené

EnglishSlovak